Przejdź do treści

yourmovie.pl – nagrywanie fimów

Na co pozwala filmowanie z drona?

Nagrywanie dronem filmów daje niesamowite możliwości pokazania obiektów, osób oraz wydarzeń. Sprawdź do czego mogą się przydać filmy i zdjęcia z drona.

Wielu profesjonalistów, którzy oferują usługi filmowania i montażu filmów w swojej ofercie mają także filmowanie za pomocą drona. Trzeba przyznać, że ujęcia z drona mogą być naprawdę niesamowite i potrafią doskonale urozmaicić każdą produkcję. Oczywiście, wykonywanie takich ujęć wcale nie jest proste, wymaga sporej wiedzy i jeszcze większego doświadczenia.

filmowanie z drona Wrocław

Czasem, aby dobrze przedstawić dane miejsce czy też wydarzenie trzeba co najmniej kilka razy polecieć dronem w jedno i to samo miejsce. Sterowanie taką maszyną także nie jest łatwe, szczególnie jeśli w filmie ujęcia zakładają duże zbliżenia do danego obiektu, na przykład do krawędzi budynku. W końcu, sam sprzęt również musi być profesjonalny, zarówno dron jak i kamera muszą posiadać dużą wytrzymałość, a i nie bez znaczenia jest to, aby ujęcia były ostre.

Mając do wykonania sesję z wykorzystaniem drona trzeba się dobrze przygotować, poznać teren oraz jego specyfikę oraz logistycznie zaplanować poszczególne ujęcia, co dodatkowo jest trudne w momencie filmowania jakiegoś wydarzenia, które trwa i często niektórych ujęć już nie będzie można powtórzyć.

Jakie filmy najczęściej powstają z wykorzystaniem drona?

Imprezy i wydarzenia

Filmy z drona mogą być bardzo różnorodne, często wykorzystuje się drony do filmowania różnych imprez i uroczystości plenerowych, a wiec zarówno ślubów jak i innych wydarzeń o charakterze publicznym, jak festiwale, wiece, marsze.

Filmowanie dronem budynków

Filmowane są też w ten sposób różne atrakcje turystyczne, a także wszystko inne, co chcemy pięknie zaprezentować z lotu ptaka – różne budynki, osiedla, inwestycje.

Z wykorzystaniem drona przygotowuje się liczne akcje promocyjne, które dzięki takim ujęciom bardzo zyskują na atrakcyjności.

Vlogi i podróże

W końcu, bardzo często ujęcia z drona są wykorzystywane do vlogów po to, aby stworzyć określone wrażenie, podnieść jakość, a co za tym idzie popularność filmów, a tym samym zachwycić potencjalnych odbiorców. Tego rodzaju filmy wyglądają bardzo profesjonalnie, szczególnie jeśli są wykonane przez osobę, która naprawdę się na tym zna.

Sprawdź jakie zalety dają nam ujęcia z drona.