Przejdź do treści

yourmovie.pl – nagrywanie fimów

Poznaj zalety filmowania z drona

Nowoczesne technologie znacznie ułatwiają nam codzienne życie, nie inaczej jest w przypadku fotografów bądź operatorów kamer. Jedną z takich nowinek, która w ostatnich latach jest chętnie wykorzystywana w branży, są drony – to właśnie dzięki nim kręcenie filmów oraz robienie zdjęć z dużej wysokości jest o wiele prostsze. Jakie zalety ma filmowanie z drona? Tego właśnie dowiesz się z naszego tekstu. Zapraszamy!

Zalety filmowania z drona

Dostępność dronów znacznie poprawiła się w ostatnich latach. Łatwiejszy dostęp przełożył się również na przystępniejsze ceny. Można śmiało stwierdzić, że w porównaniu z licznymi udogodnieniami, które zyskujesz, nie jest to duży wydatek. Co ma do zaoferowania ten sprzęt?

Największym atutem filmowania z drona jest możliwość uchwycenia miejsca, wydarzenia bądź miasta z innej perspektywy. Za pomocą nagrań z lotu ptaka możesz uwiecznić wielkość i rozmach Twojego obiektu zainteresowania. W zależności od wybranej wysokości możesz skupić się na innych kwestiach. Im niżej lecisz dronem, tym więcej detali możesz uchwycić. Wyższa wysokość jest lepszą opcją, gdy zależy Ci na ogólnym planie.

zalety filmowania dronem

Kolejną zaletą drona jest łatwość poruszania w powietrzu i szybkość przemierzania odległości. W przeciwieństwie do nagrywania na ziemi nie musisz biegać z punktu A do punktu B, przepychać się i pokonywać przy tym przeszkód. Przemieszczanie się dronem jest znacznie prostsze. Warto tutaj zaznaczyć, że dronem możesz filmować nie tylko na wolnym powietrzu, ale również w pomieszczeniach o wysokich ścianach.

Wymieniając plusy drona, nie można pominąć aspektu finansowego. Filmowanie dronem w porównaniu do filmowania samolotem bądź helikopterem jest niewielkim wydatkiem. Jeszcze do niedawna na taki koszt mogła pozwolić sobie telewizja lub prywatni inwestorzy, teraz każdy operator kamery może zainwestować w sprzęt. Należy jednak pamiętać, że w pewnych sytuacjach niezbędne jest ukończenie specjalistycznego kursu.

Zastosowanie dronów

To, co najlepsze jest w dronach, to możliwości, jakie oferuje ten sprzęt. Praktycznie każdą imprezę masową warto sfilmować dronem, ponieważ tylko ujęcie z lotu ptaka pozwala uchwycić wszystkich uczestników i podkreślić wielkość wydarzenia. Rodzaj imprezy nie ma znaczenia, filmowanie z drona doskonale sprawdza się zarówno na koncertach, festynach, świętach miast, jak i imprezach sportowych.

W wielu sytuacjach drony wykorzystywane są w przypadku materiałów przyrodniczych. Chcąc uchwycić faunę i florę, operatorzy chętnie decydują się na drona. W szczególności w tym pierwszym przypadku nagrywanie z lotu ptaka jest niezwykle pomocne, ponieważ w ten sposób nie ingeruje się w życie zwierząt, a sam sprzęt zostaje przez nie niezauważony.

Nie można też zapomnieć o marketingu. To kolejna branża, w której korzysta się z dronów. Z pomocą tego sprzętu można nakręcić filmy promocyjne przedsiębiorstwa, wydarzenia, czy miasta.

Chcesz oddać nakręcenie filmu z drona profesjonalistom? Interesuje Cię filmowanie dronem we Wrocławiu? Sprawdź naszą ofertę!