Przejdź do treści

yourmovie.pl – nagrywanie fimów

Produkcja teledysków Wrocław

 

produkcja teledysków Wrocław

 

Tworzenie teledysków to czysta frajda chociaż uważamy, że przy teledyskach najwięcej pracy jest przy postprodukcji. Produkcja filmowa to również część tworzenia interesującego i wciągającego teledysku. Klip musi być dynamiczny i absolutnie nieszablonowy. Każdy projekt to nowe i inne wyzwanie. Lubimy wyzwania trudne, pokrzywione, nierozwiązalne – bo efekt końcowy często jest petardą!

Zrobimy klip od A do Z – praca nad scenariuszem, dobór aktorów, lokalizacji, wybranie garsonki do klipu, nagrywki, postprodukcja! Podejdziemy do projektu na zajawie, ale w pełnym profesjonalizmie.

Przygotowanie teledysków – zróbmy coś razem i osiągnijmy najlepszy efekt!

Nagrywamy sprzętem ze światowej półki. Aktualnie pracujemy kamerą URSA G2, która zapisuje dane w formacie RAW. Format ten pozwala na zachowanie najwyższej wierności odwzorowania obrazu oferowanej przez kamerę, dając możliwość dokładnej obróbki pliku przy postprodukcji. URSA G2 to kamera sporych gabarytów dlatego potrzebujemy spory stabilizator. Nasz DJI Ronina 2 to 3- osiowy stabilizator, który daje nam wolność w rejestrowaniu każdej sceny, jaką sobie zaplanujemy. Firma DJI to światowy lider w tworzeniu technologii filmowego wyrazu.

Teledyski jako oryginalne filmy reklamowe

Do tematu teledysków podchodzimy dokładnie tak samo, jak do innych filmów reklamowych. Mimo faktu, iż najczęściej mają one luźniejszą formę, nie przeszkadza nam to na skupieniu się i utrzymaniu profesjonalnego poziomu produkcji. Tak naprawdę to taki film reklamowy, tylko prezentujący muzyka lub grupę w formie, która wyrazi ich najlepiej.

Produkcja teledysków – etapy

Produkcję teledysku możemy podzielić na trzy etapy: preprodukcję, zdjęcia oraz postprodukcję.

W każdym przypadku etap przygotowań zaczyna się od ustalenia pomysłu na klip oraz stworzenia scenariusza. Bez dobrze napisanego scenariusza nie tylko ciężko jest zrealizować ciekawy teledysk, ale też trudno jest ustalić m.in. ilość potrzebnych aktorów,  czy lokalizację. Kiedy te kwestie zostaną uzgodnione, przechodzimy do następnego kroku, jakim jest casting, podczas którego wybierani są aktorzy występujący w klipie, oraz ustalenia scenografii i lokalizacji. Ważnym elementem jest także harmonogram, który wyznacza tok pracy i pozwala nam dograć wszystkie szczegóły – od lokalizacji, aktorów, przez scenografię, charakteryzatorów, po nagrywki i postprodukcję.

Teraz przechodzimy do drugiego etapu. W zależności od projektu zdjęcia do teledysku trwają jeden lub kilka dni. 

Kiedy zdjęcia zostają zakończone, rozpoczyna się najdłuższy etap, czyli postprodukcja. W tym kroku przystępujemy do montażu i udźwiękowienia materiału. Postprodukcja jest niezwykle ważna i w zależności od potrzeb dodajemy efekty specjalne, animowane bądź wykonujemy korekcję barwną. Obraz musi współgrać z muzyką, a styl montażu zależy w dużej mierze od charakteru utworu, historii, jaką ma opowiedzieć teledysk, oraz wizji wykonawcy. W YOURMOVIE podpowiadamy, które rozwiązania z punktu widzenia specjalistów sprawdzą się w danym przypadku, ale wszystkie szczegóły ustalamy wspólnie, a decydujący głos przy produkcji teledysków zawsze ma wokalista/ka bądź cały zespół. 

Dlaczego warto nawiązać z nami współpracę?

  • Jesteśmy profesjonalistami 
  • Jesteśmy terminowi!
  • Mamy świetny sprzęt
  • Posiadamy całą masę zadowolony klientów
  • Tworzymy niesamowite ujęcia
  • Mamy fajny samochód – camera car 😉

Zapraszamy do kontaktu!

 

Wrocław to miasto, ale dojedziemy w każde miejsce w Europie, aby stworzyć dla Ciebie profesjonalny film korporacyjny, klip, czy teledysk.