Przejdź do treści

yourmovie.pl – nagrywanie fimów

Zdjęcia z drona – kiedy i jak się je wykonuje?

To właśnie za sprawą nowoczesnych dronów możliwe jest zarówno wykonywanie zdjęć jak i filmowanie z lotu ptaka. Dzięki temu powstają naprawdę niesamowite ujęcia, które pomagają uwiecznić ważne, życiowe momenty, ale i odpowiednio zaprezentować miejsce, atrakcję turystyczną czy też dany budynek. Kiedy zastosowanie drona naprawdę ma sens? Dlaczego w niektórych przypadkach tylko takie zdjęcia odpowiednio przedstawiają miejsce lub też dane wydarzenie?

zdjęcia z drona

Zdjęcia do ślubnego albumu

Zdjęcia z drona Wrocław będą doskonałą ozdobą każdego ślubnego albumu. Dlatego też wiele fotografów ma w swojej ofercie wykonywanie takich sesji, zwłaszcza, że takie zdjęcia mogą wyglądać bajecznie, jeśli ślub planowany jest na świeżym powietrzu w przepięknej scenerii. Wykonywanie zdjęć podczas ślubnych ceremonii za pomocą drona nie jest jednak takie proste, a osoba, która steruje urządzeniem musi wykazać się dużymi umiejętnościami i profesjonalnym podejściem do tematu.

Czasem, aby wykonać naprawdę dobre zdjęcia, które będą mogły znaleźć się w albumie państwa młodych trzeba co najmniej kilka razy polecieć do danej lokalizacji i wykonać serie ujęć. Ważna jest też logistyka rozłożenia sprzętu oraz tego, kiedy puścić je w powietrze. Nie bez znaczenia jest też sam sprzęt, który zapewni odpowiednią ostrość obrazu, gdyż urządzenie cały czas jest w ruchu. Taki sprzęt powinien posiadać też odpowiednią wytrzymałość i charakteryzować się wysoką jakością.

Prezentacja miejsc i marketing

Zdjęcia z drona często zamawiane są do różnego rodzaju folderów, kampanii reklamowych czy akcji marketingowych. Chodzi o to, aby z odpowiedniej perspektywy pokazać budynki, nieruchomości, hotele lub też różnego rodzaju atrakcje turystyczne. Za pomocą drona z powodzeniem można też wykonać fotograficzny reportaż z ważnego, publicznego wydarzenia na świeżym powietrzu. To dzięki wykorzystaniu drona można zobaczyć więcej, ale i zaproponować dużo lepsze kadry, które nie byłyby możliwe do uchwycenia w momencie, kiedy fotograf utkwiłby gdzieś w tłumie ludzi.

Sprawdź też nasze możliwości nagrywania filmów z drona i nasz artykuł o tym, co nam daje nagrywanie dronem.